Rezumatul meciului Belgia 2-0 România (22.06.2024)

În ultimul meci de sâmbătă, echipa belgiană a învins România cu 2-0.

Belgia-România: rezumat, informații post-meci

Belgienii au pierdut foarte dramatic în primul tur 0:1 în fața Slovaciei, în timp ce românii au învins cu încredere Ucraina. În mod neașteptat, ar putea garanta și astăzi ieșirea din grup. Din păcate pentru ei, Youri Tielemans a deschis scorul în minutul al doilea. De atunci, Red Devils au dominat și asta nu s-a schimbat nici după pauză. Romelu Lukaku a marcat chiar și un gol, dar a fost în poziție de offside și arbitrul a anulat golul. În minutul 80, Casteels a șutat mingea și a ajuns în picioarele lui Kevin De Bruyne, care se afla în a doua suprafață de pedeapsă. Jucătorul lui Manchester City a mărit scorul, care până la urmă a rămas neschimbat.

Belgia – România: rezumatul meciului