Stommel a pierdut lupta cu Polonia Leedspark Warmeski

Stomil Olsztyn a pierdut cu 1:2 în fața Polonia Leedspark Warmieski. Fotografie de Lukasz Kozlowski

Locuitorii din Olsztyn au jucat primul meci de sparring în pre-sezonul ligii a treia. Stomil a pierdut cu 1:2 la Lidzbark Warmiński împotriva localnicilor Polonia.

Echipa lui Olsztyn a luat conducerea în minutul nouă datorită lui Paweł Flis. Chiar înainte de pauză, noii veniți din divizia a treia egalaseră datorită lui Damien Loback. Bologna a marcat golul victoriei în repriza secundă, marcat de Dawid Bogdanski.

La Stomel au fost examinate, printre altele, portarul Simon Rutkowski (Orlita Radzin Podlaski), fundașul Kasper Skoneczny (Czhujnichanka Chojnici) și atacantul Viktor Valczak (Cipru). Aspis Bella).

stommel: (Prima repriză) 1. Lukas Jakubowski – 10. Karol Sawyer, 26. Adam Paliuda, 99. Pawel Fleiss, 11. Mateusz Juka – 19. Denis Gojko, 27. Grzegorz Burakovski, 14. Piotr Lysiak, 52. 22czak, Viktor22czak Jakub Fronczak – al 47-lea jucător testat. (A doua repriză) Simon Rutkowski – 7. Kakper Skoneczny, 26. Adam Paliuda, 11. Mateusz Juka (63, 10. Karol Sawyer), 29. Erik Kosik – 74. Victor Lewicki (62, 51. Oscar Beninda), 78. Miroslav Psogic, 44. Boris Smolicz, 6. Tobias Szatkowski, 16. Kasper Guardiak – al 49-lea jucător testat.

Miercuri (10 iulie 2024), Stommel va juca un meci de sparring împotriva lui Zawiza Bydgoszcz. Meciul va avea loc la Novi Miasto Lubowski. Meciul începe la ora 11:00.

PatronetDeveniți un patron al stomil.olsztyn.pl! Apreciezi munca noastră? Vrei mai mult material interesant? Susține-ne aici: https://patronite.pl/stomilolsztynpl