Am suferit o pierdere uriașă. Uite ce a făcut Kaczmarek

Am suferit o pierdere uriașă.  Uite ce a făcut Kaczmarek

Twitter / Pulsat Sport / În fotografie: prezentarea Nataliei Kaczmarek

Jacob Fordon

Natalia Kaczmarek a impresionat în timpul întâlnirii Diamond League de la Paris. Deși a trecut linia de sosire a doua în cursa de 400 de metri, ea a arătat un rezultat excelent, datorită căruia a depășit-o în cele din urmă pe Salwa Eid Nasser.

Începutul Jocurilor Olimpice din 2024 de la Paris se apropie cu pași repezi. Sportivii polonezi, printre care Natalia Kaczmarek, vor concura pentru medalie. Cu toate acestea, știm deja că va avea șansa să câștige cel mult două premii.

Antrenorul ei a decis că alergătoarea nu va participa la ștafeta mixtă de 400 de metri. Prin urmare, echipa noastră nu se va putea baza pe ea și permiteți-ne să vă reamintim că în timpul Jocurilor Olimpice anterioare de la Tokyo, echipa lui Kaczmarek a reușit să câștige medalia de aur.

Iar duminică (7 iulie), polonezul a mai făcut un start înainte de a lupta pentru o medalie olimpică. Campioana europeană la cursa de 400 de metri a terminat pe locul al doilea în timpul întâlnirii Diamond League de la Paris. S-a dovedit că Marilidi Paulino a fost mai bună decât ea, întrucât a încheiat competiția cu timpul de 49.60.

Urmărește videoclipul: #dziejesiewsportcie: Are 41 de ani și frumusețea ei încă captivează

Kaczmarek a fost impresionată de finalizarea ei, deoarece în chintă finală a fost mult în spatele lui Paulino și Salwa Eid Naser. Cu toate acestea, finalul uimitor al competiției noastre a însemnat că ea a terminat în cele din urmă pe locul doi.

READ  Klska BVB. Cel mai prost rezultat din ultimii 10 ani. Știm toate 1/8 de finală din LE Pika Nona

Este adevărat că ambii alergători au trecut linia de sosire exact în același moment. Dar reluarea a arătat că poloneza a ocupat locul doi cu un timp de 49.82. Astfel, pentru a zecea oară în carieră, a parcurs distanța sub 50 de secunde.

Jocurile Olimpice încep la Paris pe 26 iulie. Pe 5 august îl vom vedea pe Kaczmarek, pentru că în ziua respectivă sunt programate serii de 400 m.