O pauză de la accidentele Cupei Poloniei. Widzew Łódź a întâmpinat dificultăți

Un jucător de linia a treia și un jucător de prima divizie au jucat într-un meci amical la Toruń. Elana a început meciul în uniformă completă, în timp ce Liga XI a lui Daniel Myśliwiec a fost schimbată semnificativ.

Elana Toruń a trecut cu 1-0 în minutul 29, Kamil Korobatwinski a transformat lovitura de pedeapsă, iar videoclipul lung nu l-a făcut să-și piardă concentrarea. Jucătorul din liga a treia l-a învins pe Mikołaj Pjanski cu un șut, făcând scorul 1-0 și a fost primul jucător care a început meciul.

Gazdele și-au menținut avantajul până la finalul primei reprize, iar mirosul de surpriză a devenit din ce în ce mai puternic. Said Hamuljic a provocat cea mai mare confuzie în a treia perioadă a ligii, dar i-a lipsit fie precizia, fie capacitatea de a-l învinge pe Wojciech Pavlovski. Jucătorii de la Widzew Łódź nu au avut multe de spus.

Urmărește videoclipul: #dziejesiewsportcie: Își va aminti obiectivul pentru tot restul vieții. Ce s-a întâmplat acolo?!

La pauză, Daniel Myslewicz a început schimbarea, introducându-l pe Kamil Cybulski în locul lui Antoni Klimek. Antrenorul vizitator a încercat să aducă o schimbare în echipă, care a avut dificultăți în a controla echipa de linia a treia.

Dar după pauză, mirosea mai mult a al doilea gol al Ilanei decât a primului lui Widzew. Mikołaj Biegański a pierdut din nou și a avut norocul că adversarii săi stângaci nu au trecut mingea pe lângă el.

Doar un alt val de înlocuiri în minutul 61 i-a permis lui Widzew să egaleze. Sebastian Kirk a marcat un gol pentru a face 1-1 la câteva minute după ce a apărut pe teren. Apărarea lui Toruń a adormit și toată echipa a trebuit să uite de avantaj. Sebastian Kirk îl învinge pe Wojciech Pavlovski dintr-o lovitură liberă.

READ  Pentru prima dată în istorie, Sassuolo a câștigat fotbalul pe stadionul Allianz din Torino

Golul lui Widzew de a face 2-1 a venit doar în minutul 87. Jucătorii lui Daniel Myśliwiec au fost consecvenți și au fost pe drum. Fundașul Paweł Kwiatkowski a intrat în suprafața de pedeapsă a Elanei și l-a învins pe Wojciech Pawłowski cu o lovitură de cap. În minutele deja adăugate, Jakub Lukowski a ridicat scorul la 3-1 și a eliminat ultima speranță a gazdelor.