Lazalewski, nicio victorie! Roma a emis toate punctele [WIDEO]

AS Roma podzieliła się punktami w starciu z Athletikiem. Hit pierwszej kolejki Ligi Europy zakończył się wynikiem 1:1.

Nicola Zalewski nie wystąpił w spotkaniu z „Los Leones”. Polak nawet nie znalazł się w kadrze meczowej „Giallorossich”, o czym szerzej pisaliśmy TUTAJ.

Mai mult text sub videoclip

Na początku rywalizacji zaatakowali goście z Bilbao. Gorka Guruzeta posłał piłkę obok słupka, a Inaki Williams huknął nad poprzeczką. Aitor Paredes również nie zdołał skierować piłki w światło bramki.

W końcu rzymianie przebudzili się w ofensywie. Paulo Dybala oddał nieco zbyt mocny strzał, a Julen Agirrezabala nie dał się zaskoczyć Artemowi Dowbykowi. W 32. minucie bramkarz Athletiku nie miał już nic do powiedzenia przy skutecznej główce ukraińskiego snajpera.

Jeszcze przed przerwą Dowbyk próbował podwyższyć prowadzenie. Akcja byłego zawodnika Girony została przerwana z powodu spalonego. Po pierwszej połowie rzymianie prowadzili 1:0.

W drugiej części meczu nie uczestniczył Paulo Dybala. Mistrz świata został zmieniony przez swojego rodaka, Matiasa Soule.

Podopieczni Ernesto Valverde próbowali odrobić straty. W 52. minucie Mile Svilar zatrzymał Unaia Gomeza. Z kolei Andoni Gorosabel został zablokowany. W pewnym momencie Agirrezabala wykazał się refleksem, uniemożliwiając Soule strzelenie gola.

W 86. minucie Athletic doprowadził do remisu. Po rozegraniu rzutu wolnego Paredes zdobył bramkę głową.

[–>

Mecz zakończył się remisem 1:1. W drugiej kolejce Ligi Europy rzymianie zmierzą się z Elfsborgiem, a Baskowie z AZ Alkmaar.