Bătaie dureroasă în pădure. GKS Katowice l-a mângâiat și l-a privit pentru a vedea dacă se umfla uniform

Un lucru ar trebui să fie clar – dacă ați învins Pogoń Szczecin în stil foarte bun săptămâna trecută, nu aveți dreptul să pierdeți puncte în fața mult mai slab Puszcza Niepołomice în teorie.

Ei bine, antrenorul Rafał Jurac și-a motivat jucătorii în mod corespunzător, pentru că arătau grozav pe fundalul „Zimbru”. GKS a controlat jocul aproape din primul minut. Puteți vedea așa-numita cultură de joc superioară și calitatea fotbalului.

A fost o prăpastie. Katowice s-a distrat pe terenul din Cracovia și a fost cel puțin o echipă mai bună în clasa lor. Până la urmă au câștigat cu 6-0 și s-ar putea spune că aceasta a fost pedeapsa minimă. Puszcza s-a apărat prost și la un moment dat au uitat să se apere pe deplin, oferindu-i lui GKS multe ocazii de a contraataca. Dacă toate ar fi finalizate, rezultatul ar fi și mai impresionant. Poate chiar două cifre.

Dar noul venit oricum nu are dreptul să se plângă, pentru că câștigul este uriaș. Ținând cont de Cupa Poloniei, GKS a câștigat pentru a treia oară consecutiv, iar dacă acest lucru va continua, nu vom mai aminti rapid această echipă printre candidații la retrogradare.

Urmărește videoclipul: #dziejesiewsporcie: Fanul ceh a fost primul care a făcut-o. A primit un milion!

Oaspeții pot fi lăudați doar pentru această întâlnire. O apărare aproape fără cusur, un pendul ofensiv, un mijloc de teren strălucit și un atacant cu gol. Davut Kudla arăta doar puțin electric în unele tackle, dar dăm vina pe ploaie (cu un praf de sare). Portarul GKS nu a avut mare lucru de făcut.

Ceva diferit Michel Berchell. Nu numai că lucra des, dar era și… De șase ori A trebuit să se aplece pentru a lua mingea și a o scoate din plasă.

READ  FC Barcelona a respins o avere pentru Ronald Araujo. Problemele financiare ale Blaugrana revin din nou!

La pauză scorul era „doar” 2-0. În primul rând, după o scurtă lovitură de colț și o pasă perfectă a lui Lukas Clemens, Mateusz Kowalczyk a marcat, zece minute mai târziu Oskar Rybka a oferit un assist strălucit, iar Sebastian Berger s-a comportat ca un adevărat atacant în suprafața de pedeapsă.

În a doua repriză, GKS nu a avut nicio intenție să scoată piciorul de pe accelerație. Dimpotrivă – strângeți-l cât mai mult posibil. Următoarele goluri au fost marcate de Oscar Ripka, Arkadiusz Yedrich și Bartosz Novak, care au marcat șuturi încrezătoare din penalty. Gazdele au creat două goluri cheie la câteva minute unul de celălalt, rezumandu-și jocul defensiv. Ultimul cuvânt i-a revenit înlocuitorului Jakub Antczak.

Puszcza Niepołomice – GKS Katowice 0:6 (0:2)
0:1 Mateusz Kowalczyk 31'
0:2 Sebastian Berger 41'
0:3 Oscar Repka 57'
0:4 Arkadius Yedrich (K) 73'
0:5 Bartosz Nowak (K) 77'
0:6 Jakub Antczak 86'

Compoziții::

Sălbatic: Michal Perschel – Piotr Mrozinski, Artur Kraciun (71' Hubert Tomalski), Roman Jakuba (55' Lukas Solovej), Michal Ciplak, Dawid Abramovici – Konrad Stepien (82' Mateusz Stepien), Michal Walski (46' Jakub Serafin), Lee . Jin Hyun, Wojciech Haida (71' Christian Okunniewski) – Michalis Kossidis.

GKS: Dawid Kudla – Alan Czervinski (78' Mateusz Marzek), Martin Kosk, Arkadiusz Gedrich, Lukas Clemens (78' Aleksandar Komor), Marcin Wasilewski (82' Jakub Antczak) – Adrian Blood, Oskar Rybka, Mateusz Kovalczyk (78' Bartosz) ). – Bartosz Novak – Sebastien Bergier (46' Borja Galan).