Rezultate și momente importante ale meciurilor din Liga Națiunilor de joi

Joi au avut loc zece meciuri incitante în European Nations League, în care s-au marcat 32 de goluri.

Meciul dintre Italia și Belgia a fost plin de emoții încă din primul minut, când Andrea Cambiasso a pus gazdele în avantaj. Italienii au controlat meciul și Matteo Retegui a mărit scorul. Cartonașul roșu al lui Lorenzo Pellegrini în minutul 38 a schimbat dinamica meciului, permițând belgienilor să egaleze, datorită lui Maxime De Cuyper și Leandro Trossard. Într-un alt meci, Grecia a învins Anglia cu 2-1 după un final nebunesc, și a fost cea mai mare surpriză a zilei. După trei meciuri, Grecia conduce grupa la toate punctele.

Vezi și: Mărturisirea sinceră a unui fotbalist polonez. „Îmi examinam conștiința”

Vineri, vom avea mai multe meciuri interesante în Liga Națiunilor. Echipele Bosniei și Herțegovinei și Germaniei, printre altele, vor ieși pe teren și se vor înfrunta pe Stadionul Zenica. Mai mult, vom putea observa competiția dintre unguri și olandezi.