Anuel este ușor și distractiv. Comunică ușor și distractiv. Duminică: Anuel vs Sponia!

Control complet de la început până la sfârșit – așa putem descrie succint evenimentele pe care fanii le pot vedea în Włocławek miercuri. Eram convinși că Anuel nu va avea probleme să învingă Sporting chiar înainte de a începe lupta și asta nu a fost o mare revelație.

Cu toate acestea, când a devenit clar în timpul încălzirii că rivalul ultra-indulgent nu venise în Polonia cu echipa sa completă – îi lipseau doi americani: un mijlocaș titular Nick Ward Și o aripă Ieremiaşi Billy – A devenit clar că nu vom avea nicio emoție legată de rezultat.

Este greu să tragi concluzii de amploare după ce s-a confruntat cu un adversar atât de slab, dar fanii lui Anuel pot fi cu siguranță mulțumiți de faptul că a evoluat foarte bine într-un meci disputat perioade lungi de timp într-o atmosferă de sparring. Nick Onganda. Mâncarea de 11 puncte (5/7 din joc) și acordarea de 4 pase decisive poate să nu lase o impresie impresionantă, dar canadianul este cu adevărat impresionant în apărare datorită mișcării sale și a întinderii mari a brațului. Patru interceptări și două blocaje din meciul cu Sporting au rezumat bine.

Totuși, atacul lui Anuel funcționează constant bine.

Când Onganda a fost pe teren timp de 22 de minute, Anuel a fost cu 30 de puncte mai bun decât adversarii săi. Matematica este simplă, în cele 18 minute rămase, cele două echipe au fost la egalitate.

Selcuk Ernak Mi-a oferit și șansa de a juca mai mult Bartosz Lazarsky. Tânărul de 17 ani a petrecut aproape 20 de minute pe teren. A marcat 3 puncte și a completat 3 pase decisive. Ei au marcat cele mai multe puncte pentru locuitorii din Włocławek Carol Groszicki (16, 4/6 din 3) adică Luca Petrasek (13). A făcut și o impresie bună Justin Turner (9 puncte, 5 recuperări, 4 pase decisive și 3 furturi) și a impresionat încă o dată prin atletismul său. DJ Funderburke (11 puncte, 6 recuperări).

READ  Magda Lynet a avansat în turul doi la Miami! Luptă grozavă a unei poloneze

Cu toate acestea, Anuel a jucat miercuri cu un pic de frână de mână. Echipa lui Kujawy va dori cu siguranță să-și arate întregul potențial duminică în timpul meciului cu Spółdzielnia.

Stargard a jucat un meci în deplasare la Barnau în același timp cu Anwyl. De asemenea, nu au avut probleme în a câștiga. Deja la finalul celui de-al doilea sfert avantajul lor a depășit 20 de puncte (51:29) și soarta meciului a fost decisă.

Spółnia a dominat și a mai avut un meci bun Luther Muhammad (18 puncte 7/11 din teren).

În plus, a marcat 18 puncte Talon CooperDe asemenea, a adăugat 6 pase decisive, 4 recuperări și 2 furturi. A fost eficient Sebastian Kowalczyk (12 puncte și 3/4 la 3!) A făcut și multă treabă murdară Jayden Martinez (14 puncte, 8 recuperări și cea mai bună echipă +22).

Datorită victoriilor lor, Sponja și Anuel sunt aproape de calificarea în etapa a doua a FIBA ​​Eurocup, dar poate că la finalul meciurilor de miercuri antrenorii lor se gândeau deja la meciul de duminică de la Włocławek. Gazdele, care se află în fruntea tabelului PLK, vor dori cu siguranță să se răzbune pe Spokoina pentru înfrângerea dură din cel de-al cincilea meci din sferturile de finală. Iubind Sala Eroilor Andrei Orleb Cu toate acestea, ar face foarte mult pentru a le strica planurile. Slovenul poate avea șansa de a-și surprinde adversarul din punct de vedere tactic – și nu poate fi exclus ca echipa lui Stargard să intre în forță în acest meci. El ar putea deveni în curând un jucător nou în Spokojna Casper Borowski!

Meciul de duminică de la Włocławek începe la ora 15.30.

READ  Medalele de bronz de la Jocurile Olimpice de la Rio vin acasă. Numai Tunisia a fost în fruntea grupului