Cody Kakpo a fost uimitor. A condus Olanda în sferturile de finală. România este neputincioasă

Cody Kakpo a fost uimitor.  A condus Olanda în sferturile de finală.  România este neputincioasă

O victorie în fața Poloniei, un egal fără goluri cu Franța și o înfrângere cu 2-3 împotriva Austriei au făcut ca Țările de Jos să avanseze de pe locul trei în grupă până în turul eliminatoriu. România a învins Ucraina cu 3-0, a pierdut cu 0-2 în fața Belgiei și a remizat cu 1-1 cu Slovacia. Rezultatele i-au adus primul loc în Grupa E.

România, cu excepția primelor minute, a fost fundalul pentru „Oranje”. O singură lovitură a fost în poartă în tot meciul. Olanda a răspuns cu 18 încercări, dintre care șase au lovit ținta.

Este suficient, spune Cristiano Ronaldo. Nu voi mai juca niciodată!

Olanda în sferturile de finală Euro 2024

Cody Kakpo a fost desemnat jucătorul turneului. Jucătorul lui Liverpool a jucat de mai multe ori împotriva rivalilor săi. În minutul 20 a marcat după o mutare solo. A marcat din nou în minutul 63, dar aproape a fost în ofsaid.

READ  Prima doamnă a Statelor Unite este pe cale să viziteze o bază militară și să întâlnească refugiați