Goluri Robert Lewandowski! Mai multe goluri pentru Barcelona (video)

Robert Lewandowski a deschis scorul în meciul Barcelona-Sevilia.

Robert Lewandowski a deschis scorul în meciul Barcelona-Sevilia. Atacantul Pride of Catalonia a marcat dintr-o lovitură de pedeapsă. A marcat un gol pentru a doua oară în prima repriză.

Situația s-a petrecut în minutul 24 al primei reprize. Arbitrul a acordat o lovitură de pedeapsă, iar Lewandowski a mers în minutul 11. Atacantul cu experiență și-a păstrat calmul în abordare și l-a învins pe portarul Sevilla.

Vezi și: Un gol în minutul 103 în Extraclassa! Un final uimitor al succesului serialului

Pentru Lewandowski, a fost al 13-lea gol al sezonului, luând în considerare toate competițiile din sezonul 2024/2025.

O clipă mai târziu, scorul a devenit 2-0 pentru gazde. De data aceasta Pedri a marcat golul din afara suprafeţei de pedeapsă. După cum se dovedește, lovitura de pedeapsă a lui Lewandowski nu a fost singurul său obiectiv în acest meci. În minutul 39, fostul atacant al lui Bayern Munchen a ridicat scorul la 3-0.