Liga Spaniei: Barcelona – Athletic Bilbao. Când va juca Lewandowski? Scor meci live, acoperire live

Materialul conține link-uri de la partenerii de publicitate

Sezonul La Liga 2024/25 a început joi, 15 august. FC Barcelona a jucat meciul de deschidere sâmbătă, 17 august. În primul tur, „Pride of Catalonia” a câștigat în deplasare cu Valencia cu 2-1, deși au primit primul gol. Robert Lewandowski a asigurat cele trei puncte pentru Barcelona marcând două goluri, unul dintre ele dintr-o lovitură de pedeapsă.

Athletic Bilbao a început sezonul cu un egal 1-1 acasă cu Getafe. Oyhan Sunset a marcat un gol pentru naționala Țării Bascilor în prima repriză a meciului. Echipa Bilbao nu și-a menținut avantajul și a pierdut un gol după pauză, care a afectat ulterior împărțirea punctelor.

În primul tur al meciurilor din La Liga, doar patru echipe au câștigat, iar în afară de Barcelona, ​​acestea au fost: Celta Vigo, Rayo Vallecano și Real Valladolid. Iar la deschiderea campaniei l-a dezamăgit, printre altele, pe actualul campion al Spaniei – Real Madrid, care a remizat doar 1-1 cu echipa omonimă din Mallorca. Liderul marcatorilor este Robert Lewandowski, care este singurul care a reușit să marcheze două goluri.

Liga Spaniei: Barcelona – Athletic Bilbao. Când și la ce oră va juca Lewandowski? Unde te uiți? (Scor live, acoperire live)

Meciul dintre Barcelona și Bilbao, în cadrul turului doi al Ligii Spaniole, este programat să aibă loc sâmbătă, 24 august. Următorul meci pentru echipa cu Robert Lewandowski va începe la ora 19:00.

Tomas Prosek calcă pe urmele lui Robert Lewandowski la München. video/INTERIA.TV/INTERIA.TV