O realizare uimitoare pentru Milano! Zieliński a început din nou pe bancă [WIDEO]

AC Milan ograł Inter 2:1 (1:1)! Zespól gości zdobył decydującą bramkę w samej końcówce derbów!

AC Milan mógł objąć prowadzenie już w 6. minucie, ale Hiszpana pewnie zatrzymał Sommer. Niedługo później Szwajcar był jednak bezradny, gdyż znakomicie w pole karne wbiegł Pulisic, który nie dał się rywalom i zmieścił piłkę obok bramkarza rywali.

Mai mult text sub videoclip

[–>

Inter doprowadził do wyrównania w 27. minucie. Była to druga konkretna szansa stworzona przez zespół gospodarzy. Bohaterem okazał się Dimarco – Włoch spokojnie trafił do siatki po podaniu od Martineza.

W końcówce pierwszej połowy pojawiła się kolejna okazja dla drużyny Inzaghiego. Strzał oddał Thuram, ale z jego próbą poradził sobie Maignan.

Po zmianie stron przeważał AC Milan. Świetną paradą popisał się Sommer, który znów zatrzymał Leao. Golkiper doskonale odbił strzał głową w wykonaniu Portugalczyka.

Sytuacja powtórzyła się w 64. minucie, gdy do głosu doszedł Reijnders. Niedługo później goście cieszyli się z rzutu karnego, ale była to radość krótka. Po analizie VAR „jedenastka” została cofnięta.

Inter próbował odgryzać się sporadycznie, a to było zdecydowanie zbyt mało. Goście coraz mocniej naciskali. Inzaghi starał się ratować zmianami, w 74. minucie na boisku zameldował się Zieliński, który zmienił Barellę.

[–>

Reprezentant Polski był aktywny od samego początku, ale w ofensywie zabrakło mu dokładności. W defensywie zaś pokazał się z dobrej strony, gdy zablokował uderzenie Okafora.

Niemniej w 89. minucie Inter otrzymał bolesny cios. Kapitalne dośrodkowanie z rzutu wolnego posłał Reijnders, a do piłki dopadł Gabbia. Sommer nie miał szans!

Tym samym AC Milan wygrał 2:1 (1:1), co jest dla niego pierwszym zwycięstwem w tym sezonie! Zespół Fonseki jest 7., natomiast drużyna Inzaghiego 6.

READ  SUA NYT: Polonia a devenit brusc un bastion al securității și solidarității...