Rezumatul meciului România 3:0 Ucraina (17.06.2024)

În primul meci de luni, naționala României i-a învins destul de încrezător pe jucătorii ucraineni cu scorul de 3-0.

România – Ucraina: rezumat, informații post-meci

Românii au controlat practic tot meciul. Ei au marcat primul gol în minutul 29 datorită lui Nicolae Stanciu. A fost un gol cu ​​adevărat grozav din afara careului. O mare parte din meritul pentru asta îi revine lui Andrey Lunin, care a refuzat din lovitură. În a doua repriză, niciuna dintre echipe nu s-a oprit deloc, ci mai degrabă a luat avânt. Răzvan Marin a mărit avantajul în repriza secundă și a marcat pentru vecinii noștri un gol al lui Denis Dragoș în minutul 57. Naționala României a început excelent Euro 2024.

România – Ucraina: rezumatul meciului

READ  Rezultatul Romaniei. Înfrângerea Poloniei la încheierea Campionatului Mondial de handbal feminin