Robert Lewandowski a făcut istorie cu acest gol! Încă o victorie pentru Barcelona

Robert Lewandowski a deschis scorul.

Barcelona a mai câștigat un meci în Liga Spaniolă. De data aceasta, Pride of Catalonia l-a învins pe Getafe acasă. Robert Lewandowski și-a asigurat victoria clubului său, devenind cel mai eficient polonez din istoria acestei competiții.

Barcelona a luat conducerea în minutul 19 datorită golului lui Lewandowski. A fost al 49-lea gol al său în La Liga, făcându-l pe fostul atacant al lui Bayern Munchen cel mai eficient jucător polonez din istoria Ligii. Jan Orbán a marcat 48 de goluri, care l-au plasat pe locul al doilea în clasament.

Vezi și: privare și amendă. Jucătorul naționalei Poloniei a fost pedepsit

Până la urmă, Barcelona s-a impus cu 1-0 după un gol marcat de „Leoy”, care a fost pe teren timp de 77 de minute. Jucătorii lui Hansi Flick conduc clasamentul cu șapte victorii în șapte runde. Lewandowski este cel mai bun marcator cu șapte goluri în șapte meciuri.

Wojciech Szczesny este pe cale să devină jucător al Barcelonei. Fostul portar al naționalei Poloniei urmează să semneze un contract pe un an cu Pride of Catalonia.

Barcelona – Getafe 1-0 (1-0)
obiectiv: Lewandowski 19