România – Olanda și Austria – Türkiye. Unde să vizionezi online, live?

România – Olanda și Austria – Türkiye.  Unde să vizionezi online, live?

Getty Images / Dan Mullen / Poza: meciul Olanda – Austria

Robert Psycheel

Acestea sunt ultimele două meciuri din 1/8 de finală și vom afla marți seara toți sferturile de finală. România va înfrunta Olanda, iar Austria va înfrunta Turcia. Cine se va bucura de promovare? Urmărește online, în direct pe pilot WP pe canalele TVP.

Urmărește Euro 2024 pe WP Pilot [reklama].
Euro 2024 începe să prindă avânt și în curând vor rămâne în joc doar cele mai bune opt echipe de pe bătrânul continent. Cunoaștem doar doi sferturi de finală, așa că totul va deveni clar marți, 2 iulie. În acea zi se vor disputa meciurile dintre România – Olanda și Austria – Turcia. Urmărește live online la Pilot WP.

Romania – Olanda

Ultimele 16 meciuri au arătat că nu există echipe slabe în această etapă a turneului. Giganții europeni au avut multe de luptat împotriva echipelor condamnate. Acest lucru va încuraja cu siguranță România să fie alegerea clară.

Urmărește videoclipul: Belgienii nu joacă cea mai bună formație? „Cred că aceasta a fost cea mai mare greșeală a lui Domenico Tedesco”

Poza trista. Media scrie despre Ronaldo >>

România a intrat în turneu cu o victorie cu 3-0 în fața Ucrainei. Apoi nu a fost atât de bine, pentru că a fost o înfrângere împotriva Belgiei (0:2) și un egal cu Slovacia (1:1). Cu toate acestea, a fost suficient să fie în Euro 2024.

READ  Congregațiile evanghelice din Europa se adunau la CPU

Olanda, pe de altă parte, este binecunoscută fanilor polonezi, deoarece echipa noastră s-a confruntat cu această grupă. Polonia „Oranje” a pierdut 1:2, apoi echipa a remizat cu Franța fără gol, iar cu o înfrângere împotriva Austriei a încheiat grupa cu scorul de 2:3.

Meciul România vs Olanda va avea loc marți, 2 iulie, la ora 18.00. Streaming live, online Pilot WP (Link sponsorizat) pe canalul TVP 2. Programele TVP1, TVP2, Polsat, TVN, TV4, TV Puls sunt disponibile pe televiziunea terestră pentru recepție digitală gratuită la nivel mondial.

Austria – Turcia

Fără plângeri despre plictiseala seara, pentru că acest meci va fi disputat de echipe care vor să facă o mare surpriză. Echipe cu abilități similare se confruntă pe teren și se pare că orice situație este posibilă.

„Mucegai, murdărie și insecte”. Vedeta olandeză a făcut scandal >>

Austria a pierdut cu 0-1 în fața Franței în primul meci de la Euro 2024. Ne amintim foarte bine de meciul următor întrucât austriecii s-au impus cu 3-1 în fața Poloniei și atunci era sigur că echipa alb-roșie nu va ieși din grupă. O victorie cu 3–2 în fața Olandei a fost punctul culminant al fazei grupelor.

Türkiye are în echipă vedete în ascensiune precum Kenan Yildiz și Arda Guler. În această grupă au învins Georgia cu 3:1 și Cehia cu 2:1. Cu toate acestea, între ei au pierdut cu 0-3 împotriva Portugaliei.

Meciul Austria vs Turcia de marți, 2 iulie, de la ora 21:00. Streaming live, online WP Pilot (Link sponsorizat) Canalul TVP 1. Programele TVP1, TVP2, Polsat, TVN, TV4, TV Puls sunt disponibile pe televiziunea terestră pentru recepție digitală gratuită la nivel mondial.

READ  Peste 2 mii de soldați și 150 de unități de echipament. O paradă militară în România cu accent polonez [ZDJĘCIA]

Urmărește Euro 2024 online

Acestea vor fi ultimele meciuri din 1/8 de finală. Nu vor fi meciuri de la Euro 2024 în următoarele două zile, adică vineri când este timpul pentru sferturile de finală. Știm deja că nu va fi lipsă de hit-uri.

Media: UEFA pedepsește Polonia Euro >> pentru comportamentul fanilor

Spania – Germania, Portugalia – Franta si Anglia – Elvetia. Acestea sunt perechile din sferturile de finală pe care le știm deja, așa că există ciocniri directe ale giganților europeni. Urmărește toate meciurile Euro 2024 online pe Pilot WB pe canalele TV.