Șapte goluri la Cracovia! Jucătorii de la Visla dezamăgiți de Cercle Brugge

În minutul șapte al meciului, jucătorii Visla au creat o situație periculoasă în fața porții adverse. Mark Carbo a primit mingea din afara suprafeței de pedeapsă și a șutat puțin pe lângă poartă. Răspunsul oaspeților a fost imediat și eficient. Alain Menda a primit mingea din adâncul terenului, a fugit în suprafața de pedeapsă și, în mod pasiv pentru fundași, a băgat mingea în plasă cu un șut precis.

Vezi și: Legia Varșovia-Dryta. Rezumatul meciului (video)

După acest gol, jucătorii de la Cercle Brugge au continuat atacul și au pus presiune pe gazde. Thibaut Somers era în vârful suprafeței de pedeapsă și părea că va centra mingea. Dar căpitanul echipei vizitatoare a tras un șut care l-a surprins complet pe portar. În minutul 11 ​​al meciului, scorul a fost 0:2…

Jucătorii Vislei au revenit din două lovituri la începutul meciului și au încercat să amenințe poarta adversă. Brugge a încetinit o vreme, dar după jumătate de oră, au preluat din nou conducerea și au început să pună presiune pe Visła.

În minutul 35, Kevin Dinke a pierdut un duel unu-la-unu cu Camille Broda. După un timp, Broninho a avut ocazia, dar de la mică distanță a șutat chiar deasupra poartă. De trei ori este un farmec… Centrare dintr-un corner, Broda a parat șutul adversarului, dar a fost neputincios când mingea lui Christian Ravec a revenit.

Visla a încercat să reducă golaverajul în ultimele minute ale primei reprize. Tamas Kiss a găsit chiar drum în poarta adversă, dar golul său din minutul 43 a fost exclus pentru ofsaid. Angel Rodado a mai avut o ocazie, dar portarul a intervenit după șutul său, iar scorul nu s-a schimbat în această porțiune de meci.

READ  Haaland s-a mutat direct în casă?! Romano confirmă legătura. Acesta nu este sfârșitul fotbalului

Nu a fost suficient timp pentru a începe repriza a doua cum trebuie, iar echipa belgiană a marcat al patrulea gol. Erorile gazdelor și poziția proastă defensivă au fost pedepsite în minutul 47, când Kevin Dinke a mărit avantajul lui Cercle Brugge cu un șut puternic sub bară.

Oaspeții nu au intenționat să se oprească aici, iar Broninho a fost aproape de a avea noroc, dar șutul său a fost blocat de Camille Broda. În minutul 55, jucătorii Visla au comis mai multe erori defensive, Abdoul Ouattara a șutat fără probleme majore o minge puternică în suprafața de pedeapsă, surprinzând portarul gazdelor.

După ce oaspeții au marcat al cincilea gol, intensitatea meciului a scăzut ușor. Jucătorii Visla au încercat să marcheze un gol de onoare. În minutul 72, au fost aproape de noroc, când Patrick Gogol a marcat, iar Ángel Rodado a trecut mingea pe lângă portar, dar recul a fost larg. Trei minute mai târziu, Gogół a amenințat din nou poarta oaspeților, dar din fericire Warleson a intervenit.

În minutul 82, Kazem Aligbe a executat o lovitură liberă, iar mingea a sărit de pe perete și a intrat în poarta gazdelor. După un moment, norocul a zâmbit în sfârșit echipei din Cracovia. Angel Rodado a intrat în suprafața de pedeapsă a adversarilor și a marcat un gol la minutul 1:6.

După cum se dovedește, scopul onorabil al lui Visła a determinat rezultatul acestei confruntări. Oaspeții au luat un avans puternic și în primul meci se hotărâseră deja problema promovării. Meciul retur va avea loc în Belgia joi, 29 august.

Rezumatul meciului Visla și Cercle Brugge:

Wisła Kraków – Cercle Brugge 1:6 (0:3)

READ  Îl ștergeți pe Gonzalo Feiu, un jucător cheie în Legia Varșovia?! „Nu se potrivește în acest joc”.

Visla: Camil Broda – Bartosz Jarosz (62. Jakub Visniewski), Alan Uriga, Viktor Biedrzycki, Rafael Mikulek – Mark Carbo, Olivier Sokinecki (71. Jesus Alfaro) – Piotr Starzyński (46. Angel Baena), Frederico Duarte (71. Karol Dzidic) . , Tamas Kiss (62. Patrick Gogol) – Angel Rodado.
Cerc:
Warlison – Gary Magny, Christian Ravic, Senna Miango (78. Boris Popovic), Nazinho – Lawrence Agyekum, Eric (62. Felipe Augusto) – Thibaut Somers (46. Abdel Ouattara), Broninho (62. Alonzo Inguanda), Allan Minda ( 71. Kazem Aligbe) – Kevin Dinke.

Obiective: 0-1 Alain Menda (8), 0-2 Thibaut Somers (11), 0-3 Christian Ravic (37), 0-4 Kevin Dinke (47), 0-5 Abdel Ouattara (55), 0-6 Kazem Olegbe (82-Liber), 1:6 Angel Rodado (84).

Cartonașe galbene: Angel Rodado, Bartosz Jarosz (Wiesla), Kevin Dinke, Lawrence Agyekum (Circle).

Judecători: Philip Farrugia (Malta). Spectatori: 25093.