Sfârșitul negației. Zalewski a jucat pentru Roma

Nikola Zalewski a jucat duminică primul său meci de ligă de la 1 septembrie. Tânărul de 22 de ani a jucat la remiza 1-1 cu Monza.

Jucătorul a fost exclus din lotul Romei în ultimele săptămâni din cauza faptului că nu a acceptat să se mute la Galatasaray în Turcia în perioada de transfer de vară. Zalewski se antrenează din nou cu întreaga echipă încă de săptămâna trecută, iar clubul a anunțat sâmbătă că antrenorul Ivan Juric i-a găsit un loc pentru tânărul de 22 de ani în lotul zilei de meci.

Actorul polonez a început meciul cu Monza pe bancă. A ieșit pe teren în minutul 20 al meciului din cauza accidentării lui Stephan El Shaarawy. Cum s-a prezentat? Nu prea rău. În total, a înregistrat 55 de atingeri de minge, trei pase cheie și a câștigat 5/8 dueluri.

Roma a luat conducerea în minutul 61, când Artem Dubek a marcat, dar a dat mingea în gol nouă minute mai târziu – Dani Motta marcând egalarea.

În runda următoare, giallorossi se vor confrunta cu campioana Italiei Inter.

Mai vin:

Fotografie Newsspeaks

READ  FC Academica Clinceni - FC Rapid 1923 2-3 (1-0). Liga Română - etapa a XV-a din prima ligă