Decizia a fost emisă în cazul lui Simon Marciniak. Este atat de rau

Decizia a fost emisă în cazul lui Simon Marciniak.  Este atat de rau
  • – Aceasta nu este una dintre cele mai bune echipe de arbitraj din Europa, dar este considerată cea mai bună din Europa – a început Unkel. De aceea, critica ei față de greșelile polonezilor a fost mai severă
  • Nu era vorba doar de minutul 103 despre care vorbea lumea întreagă. Echipa lui Marciniak a fluierat și ea pentru ofsaid pe poarta lui Joselu, oferind în cele din urmă promovarea lui Real Madrid. Apoi arbitrul a fost asistat de VAR. Apoi o poate folosi. În minutul 103 menționat mai sus, el a profitat de această ocazie
  • Ulterior, fostul arbitru FIFA a vorbit despre o posibilă lovitură de pedeapsă. Poate fi dificil pentru Marciniak să gestioneze meciurile cheie de pe Bătrânul Continent. Aceasta este o veste record, dar și o veste proastă înainte de Euro 2024
  • Mai multe informații pot fi găsite la Przegląd Sportowy Onet

Simon Marciniak și echipa sa au avut o victorie perfectă în semifinala Ligii Campionilor, dar situația a umbrit totul în minutul 13 de prelungiri. Matthias de Ligt a marcat apoi un gol pentru a face scorul 2-2, ceea ce i-ar fi acordat prelungiri lui Bayern Munchen, dar arbitrii polonezi au fluierat pentru ofsaid în acest caz.

Problema este că au făcut-o în timp ce procedura era încă în curs. Din acest motiv, VAR nu a putut să verifice această acțiune și să evalueze definitiv dacă jucătorii Bayern au fost în ofsaid, care a fost determinat în milimetri.

Instrucțiunile sunt clare: în astfel de situații, trebuie să așteptați până la sfârșitul procedurii pentru a ridica steagul și a fluieră pentru a-l verifica. Simpla ridicare a drapelului de către arbitru nu a însemnat nimic, pentru că Marciniak ar fi putut să ignore acel indiciu și să aștepte. Dar când a fluierat chiar înainte de șut și mingea a intrat în poartă, opțiunea de a verifica situația a dispărut definitiv. Este exact ceea ce este greșit în acest caz.

READ  CNN: SUA i sojusznicy rozważają rozmieszczenie dodatkowych wojsk...